O technologiach


Zdjęcie-0027Mamy XXI wiek. Mamy super technologie. Mamy czujniki, czytniki, mierniki, liczniki… Ale, dziękować Bogu, nie wszystkie dziedziny życia poddają się tak łatwo odhumanizowaniu!

W centrum Warszawy, przy głównym dworcu autobusowym, działa w najlepsze parking samochodowy, który skutecznie opiera się płytkim modom i chwilowym trendom, narzucanym przez wiadomo kogo i finansowanym za wiadomo czyje pieniądze. System zarządzania tym przybytkiem składa się z pana emeryta, obgryzionego ołówka i kajeciku w kratkę. Ołóweczek wpisuje w zeszyt godzinę przyjazdu i wyjazdu każdego auta, po czym (już w pamięci operatora) zostaje obliczona należności za usługę, która w wielkim finale zostaje zainkasowana (“Ale drobne proszę…”). Proste, skuteczne, niezawodne i jakże ludzkie!

Do kasy tworzy się nawet swojska kolejka, dzięki czemu nawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie (podobno ktoś kiedyś zdążył się nawet oświadczyć). Socjalizacji można poddać się nawet o godzinie 3 w nocy, utykając w korku przy wjeździe lub wyjeździe.

Przypomnijmy: dworzec nosi dumną nazwę WARSZAWA ZACHODNIA.


Otagowano: , ,

Kategoria: Słodkie